sâmbătă, 16 aprilie 2011

CSM Sibiu- Arsenal BL Targoviste 12-5

CSM Sibiu a obtinut cea de-a treia victorie consecutiva in campionatul Divizei A la rugby. Echipa sibiana a invins pe stadionul Bebe Boboc din Sibiu cu scorul de 12-5 pe Arsenal BL Targoviste.

Prima repriza a fost dominata de catre echipa damboviteana, cu o inaintare mai experimentata. Jocul pe inaintare a sibienilor a suferit, dar apararea a fost una precisa. Daca sibienii ar fi transformat vreuna din loviturile de pedeapsa primite, echipa noastra ar fi condus la pauza.

In repriza a doua sibienii au echilibrat jocul pe inaintare prin intrarile experimentatilor Troanca, Dragomir, Bors, Enacica si Dobre. Desi condusi cu 5-0, sibienii au reintrat in joc, profitand si de cele doua cartonase galbene primite de jucatorii din Targoviste. Astfel ei au reusit sa egaleze la 5 si chiar sa intoarca rezultatul cu doua minute inainte de final printr-o incercare transformata.

CSM Sibiu va petrece deci sarbatorile de Paste pe fotoliul de lider al grupei A.